Golfov� bal��ky
Úvod golf next magazín golf next Golfová hřiště

Skvělá hra i prima zábava na hřišti v Benátkách

Greentour 2010 spěje do finále, minulý víkend 11. -12. 9. zavítala do Benátek, kde nikoho ze zúčastněných nepřekvapil déšť ani zima, naopak vysvitlo krásné hřejivé sluníčko.

Sobotní turnaj však začínal trochu s obavami, zda ranní mlha vystoupá a bude se vůbec moci začít hrát vzhledem k viditelnosti … i tentokrát při všech natěšených hráčích stál golfový bůh a úderem 9:45, kdy byl zavelen rozchod na jamky, se mlha začala milostivě zvedat.

Počet hráčů, kteří se sešli v sobotu na hřišti, dosáhl rekordního počtu 64, z toho byly dokonce i čtyři děti (Marek Zíta, Silvestr Horák, Pavel Hrabánek a Tomáš Čedík).

Po velmi zajímavých bojích na prvních místech v kategorii MUŽI a ŽENY skončili David Nechanický, resp. Leona Jelínková. Velké zastoupení hráčů bylo také v doprovodné kategorii HCP 0 – 36, kde kraloval Michal Herčík s pěkně zaokrouhlenými čísly 50 „stejblů" / 90 ran.

Longest drive ženy na jamce č. 17 vyhrála Helča Ortmannová, z mužů si cenu za tuto soutěž odnesl Ruda Havlíček. Nearest to the pin byl vyhlášen na těžkém tříparu (jamka č. 7), kde je třeba umístit míček rovnou na green, což by možná nebyl až takový trabl, jako poprat se s vědomím, že green je obklopen vodní překážkou. Z žen si cenu nepřevzala žádná hráčka, mezi muži bodoval Michal Poláček.

V neděli, kdy odstartoval další turnaj, došlo ke změně jamky pro nearest to the pin v naději, že hráči svedou velký boj. Avšak opak byl pravdou a stejně jako v sobotu se na zápisech skvělo jméno jediného hráče, a to Vladimíra Prokše, který velmi dobře zahrál a odnesl si i cenu za 3. místo ve své kategorii.

Další vložená soutěž – longest drive muži – zůstala tzv. v rodině, neboť ji vyhrál Honza Prokš. Mezi ženami si dárek od Mary Kay za nejdelší „drajv" odnesla Gábina Kastnerová – a i v této rodině bylo mnoho důvodu k radosti, neboť Eva Kastnerová získala 5. místo ve své kategorii a Luboš Kastner dokonce vyhrál v doprovodné skupině HCP 0 – 36.

Ostatní získali dobrý pocit ze hry, z aktivně strávené neděle i z výborné kuchyně místní restaurace.

* takto ozna�en� ceny jsou p�epo�ten� z cen zadan�ch v Eurech dle kurzu �NB a kone�n� cena bude stanovena dle kurzu v den uzav�en� objedn�vky.