Golfov� bal��ky

Rose slaví na PGA tour poprvé

Justin Rose se stal vůbec prvním v Anglii narozeným hráčem, který si z Ohia odváží nejcennější trofej ve formě vítězství na Memorial Tournament. Roseho první vítězství na americké půdě se zrodilo v závěrečný den, kdy Rose předvedl výkon hodný šampiona. Když do závěrečného kola vstupoval čtyři body za vedoucím Američanem Rickiem Fowlerem, ani sám nevěřil, jak úžasný den bude mít. Rose zahrál skvělých šest birdies a odsunul Fowlera na druhé místo s náskokem tří ran. Na třetím místě se společně umístili Bo van Pelt a Ricky Barnes se šesti bodovou ztrátou.

Rose se poprvé dostal do podvědomí příznivců golfu v roce 1998, kdy jako tehdy sedmnáctiletý skončil na čtvrtém místě mezi profesionály na British Open. Od té doby vyhrál pět turnajů na European tour. Jeho vůbec první triumf na okruhu PGA přišel na stošedesátý druhý pokus.

Jednadvacetiletý Rickie Fowler vedl po prvním dni a když zahrál skvělá další dvě kola (66 a 69 v pátek a sobotu) vše nasvědčovalo tomu, že se mladý Američan dočká své velké chvíle mezi profesionály. Bohužel pro něj neudržel nervy až tak úplně na uzdě a v průběhu závěrečného dne udělal hned několik chyb - bogey na desáté jamce a voda s double bogey na dvanácté - a nabídl tak šanci Rosemu, který na rozdíl od domácího hráče nezaváhal. Justin Rose se tímto posune z dosavadního šestašedesátého místa PGA žebříčku hned za první třicítku.

Tiger Woods skončil na devatenáctém místě v jeho poslední velké generálce na nadcházející US Open. Woods zakončil poslední den na 72 a celkově na šest pod.

McDowell triumfoval ve Walesu

Evropská tour pokračovala o víkendu na východní straně Atlantiku ve Walesu. Graeme McDowell si připsal na své konto již páté turnajové vítězství, když odvrátil nápor rivalů na Celtic Manor ve Walesu. Severoirčan vyhrál o tři rány před domácím Rhys Daviesem a o pět ran před Luke Donaldem. Davies sice předvedl turnajový rekord, když zahrál 62, ale na celkové prvenství mu ani toto nestačilo.

Třicetiletý McDowell vyhrál poprvé od roku 2008, kdy triumfoval na Scottish Open a na své konto si připíše pěkných 300 000 liber.

* takto ozna�en� ceny jsou p�epo�ten� z cen zadan�ch v Eurech dle kurzu �NB a kone�n� cena bude stanovena dle kurzu v den uzav�en� objedn�vky.