Golfov� bal��ky

Nezastavitelný Johnson

Zach Johnson odvrátil tlak Briana Davise a po rekordních 21 ranách pod normu hřiště si připsal ke svému jménu vítězství v Crowne Plaza Invitational at Colonial, jeho již sedmé vítězství na okruhu PGA.

Davis vedl ještě v půlce závěrečného kola o jednu ránu, ale posledních devět jamek mu nevyšlo a v konečném pořadí skončil tři rány za Američanem, který si na svůj účet připsal pěkných 1.1 milionu dolarů. Johnson předvedl skvělou závěrečnou devítku s pěti birdies a pouhou jednou ztracenou ranou na čtrnácté jamce a ani dvakrát přerušená hra mu nezabránila v jeho famózní jízdě závěrečného kola.

Pro Brita Davise je to již podruhé během pouhých šesti týdnů, když skončil jednu ránu pod par - čili na druhém místě a mladý Londýňan tak stále čeká na své první vítězství na okruhu PGA.

Před turnajové želízko v ohni Paul Casey skončil na patnáctém místě, když na vítězného Johnsona ztratil celých devět ran a nezopakoval tak pěkné páté místo z loňského klání. Američanům se vůbec v Texasu dařilo - vždyť jen v první dvanáctce jich skončilo rovných deset.

Donald vítězný v Madridu

Luke Donald odolal náporu Welšana Rhyse Daviese a po čtyřech letech tak získal cennou trofej na okruhu PGA, když zvítězil ve Španělsku na Madrid Masters. Angličan, tolik opěvovaný mimo svou domovskou vlast, naposledy sbíral vavříny v roce 2006 na turnaji Honda Classic.

Donald a Davies byli včele před závěrečným kolem a až do závěrečných jamek to dlouho vypadalo na play-off. Dvaatřicetiletý Angličan Donald si na poslední jamku v turnaji přivedl jednobodový náskok a ten si také udržel. Potvrdit zdali jeho prokletí posledních jamek je za ním může již následující víkend, kdy se představí na turnaji Evropského turné Celtic Manor Wales.

Vítězství může také více naznačit o nominaci na Ryder Cup. Luke Donald si tímto cenným vítězstvím pomohl v žebříčku Evropských hráčů a dostal se před Ira Harringtna a krajana Caseyho na čtvrté místo. Jen si připomeňme, že první čtyři Evropané se automaticky kvalifikují na Ryder Cup, kde v říjnu změří síly se svými zámořskými soupeři.

* takto ozna�en� ceny jsou p�epo�ten� z cen zadan�ch v Eurech dle kurzu �NB a kone�n� cena bude stanovena dle kurzu v den uzav�en� objedn�vky.