Golfov� bal��ky

Švédové ve formě

Po dalším golfovém víkendu si ve Švédsku mnou ruce. Nejenže Richard S. Johnson vyhrál před zraky svých domácích fanoušků Scandinavian Open, ale jeho krajan Carl Petersson také kraloval na druhé straně Atlantiku. Zvítězil totiž na Canadian Open.

Petersson měl formu načasovanou opravdu skvěle. V sobotu dokonce předvedl rekordní představení, když pokořil nejnižší počet ran v historii turnaje a zahrál třetí kolo za 60 ran. Právě to mu pomohlo k celkovému vítězství o jeden bod před Američanem Deanem Wilsonem. Díky sobotnímu rekordu se mu podařilo stáhnout náskok na v tu dobu vedoucího Wilsona na pouhé čtyři body a následně pak skvělou hrou zvítězit na již čtvrtém turnaji PGA. Vítězství mu mimo jiné zaručuje účast na US PGA turnaji hraném příští měsíc, stejně tak jako na Masters turnaji v následující sezóně, tedy v roce 2011.

Pro úplnost dodáváme, že na třetím místě skončil o dva body za vítězem Angličan Luke Donald.

Johnson kraluje ve Švédsku

Domácí favorit Richard S. Johnson, udržel pevné nervy na poslední jamce, a získal pro sebe i všechny domácí fanoušky tu nejcennější trofej na Scandinavian Masters ve Stokholmu.

Třiatřicetiletý Švéd Johnson zahrál birdie na poslední jamce turnaje a zajistil si tak vítězství o jednu ránu před druhým Rafaelem Echeniquem z Argentiny, který stále čeká na své první vítězství mezi profesionály. Celkově pak Johnson skončil na -11 a na své konto si připsal již třetí titul mezi profesionály, první na Evropském okruhu od roku 2002.

Edoardo Molinari z Itálie skončil o jednu ránu za Argentincem na třetím místě; vítěz Open Championship z minulého týdne Louis Oosthuizen završil skvělé dva týdny společným čtvrtým místem.

Ani pěkné třetí místo však nepomohlo Molinarimu dostat se před Luka Donalda v pořadí hráčů Ryder Cupu a je stále 2,5 bodu za devátým Angličanem. Molinari má něco málo přes jeden měsíc, aby se na Donalda dotáhl. Závěrečná nominace na Ryder Cup se totiž uzavírá na konci měsíce srpna.

Na neděli nebude mít příjemné vzpomínky KJ Choi, který po sobotě vedl. Na deváté jamce v neděli zahrál čtyřikrát bogey a následně se propadl na celkové třinácté místo.

* takto ozna�en� ceny jsou p�epo�ten� z cen zadan�ch v Eurech dle kurzu �NB a kone�n� cena bude stanovena dle kurzu v den uzav�en� objedn�vky.